Άστον Βίλα-Τότεναμ 0-4: Καταιγιστική και “κοιτάει” τετράδα! (highlights)

Φοβερή επικράτηση της ομάδας του Άγγελου Ποστέκογλου επί της Άστον Βίλα.

Άστον Βίλα και Τότεναμ αναμετρήθηκαν στο “Villa Park” για την 28η αγωνιστική της Premier League. Η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου ήταν κυριαρχική κι επικράτησε με 4-0, μειώνοντας τη διαφορά από την ομάδα του Μπέρμιγχαμ στους 2 βαθμούς. Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Μάντισον, Μπρέναν Τζόνσον, Σον και Βέρνερ. Αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο ΜακΓκίν.

Στους 53 βαθμούς ανέβηκαν τα “σπιρούνια“, που ανέβασαν την πίεσή τους στο δεύτερο μέρος και κυριάρχησαν επί των γηπεδούχων. Στους 55 έμεινε η Βίλα, που ναι μεν παραμένει τέταρτη, αλλά με μειωμένο προβάδισμα.

Μετά από αρκετά άνοστο πρώτο ημίχρονο, στο 50ό λεπτό ο Τζέιμς Μάντισον έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου, με τον Μπρέναν Τζόνσον να αυξάνει την απόσταση των δύο ομάδων τρία λεπτά αργότερα.

Στο 65′ Η ομάδα του Ουνάι Έμερι έμεινε με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής με απευθείας κόκκινης κάρτας του ΜακΓκιν. Στις καθυστερήσεις του αγώνα, Σον και Βέρνερ έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας τους.