Γουέστ Χαμ – Μπράιτον 0-0: Stop από Αρεολά (highlights)

Η Μπράιτον είχε την μπάλα, είχε τις καλύτερες στιγμές αλλά δεν ήταν αρκετές. Η Γουέστ Χαμ κράτησε για τέταρτο σερί ματς το μηδέν αμυντικά και η Μπράιτον για πρώτη φορά μετά από 23 αγώνες για το τελικό 0-0.

Το πρώτο ημίχρονο θα ξεχαστεί γρήγορα. Η πρώτη τελική προσπάθεια έγινε στο 23ο λεπτό. Από μια καλή στιγμή για κάθε ομάδα.

Το σουτ του Γουόρντ-Πράους απέκρουσε ο Στιλ (32′) και την κεφαλιά του Γκρος έδιωξε ο Αρεόλα (42′). Δικαιολογημένο το 0-0.

Το σκηνικό δεν άλλαξε ούτε στο δεύτερο ημίχρονο απλά απειλούσε μόνο η Μπράιτον με τον Αρεολά να σταματά Γουέλμπεκ (55′) και Ζοάο Πέντρο (59′), Λαλάνα (89′) και τον Μόντερ να είναι άστοχος λίγο πριν το τέλος (85′).

Γουέστ Χαμ: Αρεολά – Τζόνσον, Μαυροπάνος, Ογκμπόνα, Έμερσον – Άλβαρες, Σούτσεκ – Φορνάλς, Γουόρντ-Πράους, Μπενράχμα (73′ Μουμπάμα) – Μπόουεν

Μπράιτον: Στιλ – Χίνσελγουντ, Γουέμπστερ (75′ Μόντερ), Φαν Χέκε, Εστουπινιάν – Γκίλμορ, Γκρος, Μίλνερ, Μπουονανότε (75′ Λαλάνα) – Ζοάο Πέντρο, Γουέλμπεκ (67′ Φέργκιουσον)