Λίβερπουλ-Φούλαμ 4-3: Επικό ματς ανατροπών! (highlights)

Η Λίβερπουλ νίκησε τη Φούλαμ με 4-3 σε επικό ματς ανατροπών και μείωσε και πάλι στους δυο βαθμούς τη διαφορά από την κουρφή και την Άρσεναλ (33-31) μετά από 14 αγωνιστικές στην Αγγλία. Ρεκόρ από τα μέσα της δεκαετίας του 70 με 11 σερί νίκες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις και επτά σερί στην Πρέμιερ Λιγκ!

Βασικός και πάλι στην ενδεκάδα και μάλιστα με καλή εμφάνιση και εκτελέσεις στατικών φάσεων και πολλές προωθήσεις ο Κώστας Τσιμίκας με αντίπαλο προπονητή τον Μάρκο Σίλβα, με τον οποίο έκανε ντεμπούτο στην Σούπερ Λιγκ το Δεκέμβριο του 2015 ως αλλαγή του Ελ Αμπντελαουί στο 74′ σε εκτός έδρας ματς του Ολυμπιακού με την Καλλονή!

Το 1-0 ο Αλεξάντερ-Άρνολντ στο 20′ με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ, δεύτερο γκολ στη σεζόν και το 1-1 ο Γουίλσον για την Φούλαμ που αναθάρρησε μετά τα μισά του ημιχρόνου. Το 2-1 με τρομερό σουτ ο ΜακΑλιστερ στο 39′ για το παρθενικό του γκολ με τη φανέλα της Λίβερπουλ, για να ισοφαρίσει σε 2-2 με προβολή ο Τέτε στο 45+3′, μετά από κεφαλιά πάσα του Χιμένες σε κόρνερ του Περέιρα.

Το 2-3 ο Ντε Κόρντομπα-Ριντ στο 80′ από σέντρα του Γουίλιαν για να γυρίσει το ματς η Λίβερπουλ σε ένα λεπτό με τρόπο εντυπωσιακό: με Έντο 3-3 στο 87′ και Αλεξάντερ-Άρνολντ στο 88′ 4-3 από πάσα του Τσιμίκα!

300 ματς βασικός ο Σαλάχ, 199 γκολ σε όλες τις διοργανώσεις, 5ος σκόρερ όλων των εποχών για τη Λίβερπουλ, 149 γκολ στην Πρέμιερ Λιγκ!

Η Φούλαμ με την έβδομη ήττα στη σεζόν και τέταρτη στα έξι τελευταία ματς έμεινε στους 15 βαθμούς, στο +8 από την παραμονή στην κατηγορία.