Σαουθάμπτον-Φούλαμ 0-2: “Αποχαιρέτησε” και τυπικά την Premier League (hls)

Με την 24η ήττα της στη σεζόν, αυτή τη φορά από τη Φούλαμ με σκορ 2-0, η Σαουθάμπτον αποχαιρέτησε τη μεγάλη κατηγορία, με μία ακόμη αποκαρδιωτική εμφάνιση.

Η ομάδα του Μάρκο Σίλβα, δεν είχε ουσιαστικό κίνητρο και δημιούργησε λίγες φάσεις, αλλά κατάφερε να σκοράρει δύο φορές στο δεύτερο ημίχρονο, στο 48ο λεπτό με τον Βινίσιους και στο 72΄ με τον Αλεξάνταρ Μίτροβιτς.

Ο 28χρονος Σέρβος πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι και επτά λεπτά αργότερα με ωραία κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό σκορ, κάνοντας ρεκόρ σκοραρίσματος στην Premier League, αφού ξεπέρασε την επίδοση των 11 τερμάτων της περιόδου 2018-19.