Λίβερπουλ: Πεντάρα στη Λειψία με «καρέ» Νούνιες

Ο Ντάρβιν Νούνιες άρχισε από νωρίς να δείχνει το ταλέντο του στη Λίβερπουλ κι αν συνεχίσει έτσι, είναι βέβαιο ότι ο Σάντιο Μανέ θα ξεχαστεί γρήγορα από τους φίλους των «Κόκκινων».

Ο 23χρονος Ουρουγουανός διεθνής επιθετικός, που αποκτήθηκε από την Μπενφίκα πριν από μερικές εβδομάδες, μπήκε ως αλλαγή στον αγώνα με τη Λειψία στο ξεκίνημα του β΄ ημιχρόνου, στη θέση του Ρομπέρτο Φιρμίνο και σκόραρε τέσσερις φορές (!) στο εμφατικό 5-0 της ομάδας του Γιούργκεν Κλοπ, μέσα στη «Ρεντ Μπουλ Αρένα».

Με το σκορ στο 1-0 μετά το γκολ του Μοχάμεντ Σαλάχ στο 8ο λεπτό, ο Νούνιες διπλασίασε στο 48΄ με πέναλτι, ενώ στο 51΄ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Το… σόου όμως δεν είχε τελειώσει, αφού στο 68΄ πλάσαρε για το 4-0 μετά την ασίστ του Άρνολντ και στο 89΄ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.