Σπουδαία νίκη η Αμιάν (vid)

Η Αμιάν έσπασε το αήττητο της Σοσό. Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις έγινε η πρώτη ομάδα που κερδίζει την Σοσό στην δεύτερη κατηγορία με το 2-0 στο Ογκίστ Μπονάλ.

Το αήττητο της Σοσό έσπασε την όγδοη αγωνιστική. Η Αμιάν επικράτησε 2-0 στο Ογκίστ Μπονάλ.

Ένα φτωχό σε θέαμα παιχνίδι είχε καλύτερη στιγμή στο πρώτο ημίχρονο ένα χαμένο πέναλτι του Μεντόσα (14′) για τους φιλοξενούμενους.

Δυναμικό παιχνίδι, σκληρά μαρκαρίσματα ενώ από το 56ο λεπτό ήταν και ρομαντικό καθώς στην μια πλευρά του γηπέδου οι προβολείς είχαν πρόβλημα και ο φωτισμός δεν ήταν καλός.

Στο δεύτερο ημίχρονο όλα έγιναν στο τελευταίο εξάλεπτο. Ο Εντούρ ανέτρεψε τον Αλφόνς και αποβλήθηκε στο 89ο λεπτό.

Νέο πέναλτι για την Αμιάν με τον Σις να σκοράρει (90+1) ενώ με την σέντρα οι φιλοξενούμενοι έφυγαν στην επίθεση και πέτυχαν δεύτερο γκολ με τον Τιμιτέ (90+) για να φτάσουν στο τελικό 2-0.

Πρώτη ήττα για την Σοσό φέτος ενώ η Αμιάν πετυχε τα πρώτα της γκολ εκτός έδρας, την πρώτη νίκη και κράτησε το μηδέν στην εστία της για τέταρτη φορά στα πέντε τελευταία παιχνίδια.