Απ’ την κόλαση στον παράδεισο!

Η Καέν έχανε για 80 λεπτά αλλά τελικά στο τελευταίο δεκάλεπτο έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη με 2-1 επί της Ναντ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο ενδέκατο λεπτό με τον Μπεντόγια να σκοράρει και το 1-0 έμεινε μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο, όταν και οι φιλοξενούμενοι πάτησαν απότομα γκάζι και πέτυχαν δύο γκολ.

Αρχικά, ισοφάρισαν στο 80ο λεπτό με τον Σακά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λεμάρ ολοκλήρωσε την ανατροπή για την ομάδα του.

Έτσι, η Καέν έφτασε τους 38 βαθμούς και πλέον είναι δωδέκατη ενώ η Ναντ έμεινε στους 40 πόντους και τη δέκατη θέση.