Δούλεψε για λογαριασμό της Παρί η Μαρσέιγ (video)

Η Μαρσέιγ ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι με τη Νις με σκορ 2-1 και ουσιαστικά δούλεψε για λογαριασμό της Παρί που δείχνει να «κλειδώνει» τη δεύτερη θέση που οδηγεί στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξαν το σκορ στο 21ο λεπτό με τον Γκομίς αλλά στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 50ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσια με τον Μπαλοτέλι.

Ωστόσο, τον τελευταίο λόγο είχε η Μαρσέιγ που σκόραρε στο 66ο λεπτό με τον Εβρά πανηγυρίζοντας μία σπουδαία νίκη που την έφερε στους 58 βαθμούς και την πέμπτη θέση που οδηγεί στην Ευρώπη.

Αντίθετα, η Νις έμεινε στους 77 πόντους και την τρίτη θέση και ουσιαστικά δείχνει να χάνει τη δεύτερη θέση που οδηγεί στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.