Μονακό-Παρί 0-0: Ο Ντοναρούμα κράτησε όρθιους τους πρωταθλητές (highlights)

Ο Ιταλός τερματοφύλακας της Παρί είχε όλες τις απαντήσεις στο πρώτο ημίχρονο, με τους Παριζιάνους να βελτιώνονται στο δεύτερο και τον Εμπαπέ να αντικαθίσταται στην ανάπαυλα.

Η Μονακό άφησε την κατοχή στην Παρί Σεν Ζερμέν και όταν είχε την μπάλα στα πόδια της είχε ουσία, δημιουργώντας σωρεία μεγάλων ευκαιρίων, με τον Ντοναρούμα να σώζει πολλές φορές την εστία του.

Ο Ιταλός πρωταθλητής Ευρώπης νίκησε τον Μπάλογκαν στο 5′, τον Μιναμίνο στο 16′, τον Ακλιούς στο 29′ και στο 45+2′, καθώς και τον Μπεν Γεντέρ στο 43′, κρατώντας με εντυπωσιακό τρόπο το 0-0 στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Λουίς Ενρίκε αντικατέστησε τον Εμπαπέ στην ανάπαυλα, η είσοδος των Μπαρκολά και Ντεμπελέ βελτίωσε την εικόνα των πρωταθλητών, οι οποίοι είχαν 4 σημαντικές ευκαιρίες στο δεύτερο μέρος αλλά ο Μαγέτσκι ήταν αποτελεσματικός με τις δύο ομάδες να μην ξεφεύγουν από το 0.

Η Παρί έμεινε αήττητη για 19ο σερί εκτός έδρας ματς πρωταθλήματος, επίδοση ρεκόρ, κι έφτασε τους 55 βαθμούς, ενώ η Μονακό έμεινε τρίτη με 42.