Μονακό-Ρεμς 1-3: Άλμα για Ευρώπη (highlights)

Η Ρεμς πέρασε από το Πριγκιπάτο νικώντας με 3-1 την Μονακό στο «Λουί Ντε» για την 18η αγωνιστική της Ligue 1.

Ένα τρίποντο νίκης, που έφερε την Ρεμς έστω και προσωρινά στην 5η θέση του πίνακα, με την ομάδα της Βρετάνης να κάνει όνειρα Ευρώπης.

Από την άλλη η Μονακό έχασε την ευκαιρία να περάσει έστω και προσωρινά δεύτερη, ενώ μπορεί να χάσει και την 3η θέση αν η Μπρεστ νικήσει την Μονπελιέ.

Η Ρεμς ήταν άριστα στημένη, δυνατή και αποφασιστική.

Παρέμεινε αήττητη για 8ο συνεχόμενο ματς στο Πριγκιπάτο.

Προηγήθηκε στο 35’ με εξαιρετικό σουτ του Τέουμα.

Στην επανάληψη, στο 49’ η Μονακό βρήκε γκολ ισοφάρισης, όταν μετά την σέντρα του Γκολοβίν με κεφαλιά ο Μπεν Γιεντέρ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Η χαρά κράτησε όμως μόλις έξι λεπτά. Στο 55’ με υπέροχη ατομική προσπάθεια ο Κάντρα έκανε το 1-2.

Την νίκη σφράγισε στο 90+5 με ατομική προσπάθεια και σουτ ο Ματουσίβα.