Ρεν-Μετς 5-1: Την καλωσόρισε στην ligue 1 με “πεντάρα” (highlights)

Η Ρεν ήταν καταιγιστική στο δεύτερο ημίχρονο, όταν και σημείωσε 4 από τα 5 γκολ της, συντρίβοντας 5-1 τη νεοφώτιστη Μετς

Οι γηπεδούχοι έδειξαν από νωρίς τις διαθέσεις τους με 5 τελικές στο 10λεπτο, αλλά τον γκολκίπερ Ουκιτζά να έχει απαντήσεις. Το 1-0 έγινε στο 20′ με τον Καλιμουεντό να συμπληρώνει με προβολή την προσπάθεια του Σανταμαρία.

Δευτερόλεπτα όμως αργότερα στην πρώτης τελική η Μετς, ισοφάρισε με κεφαλιά του Μαζίζ. Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου η Ρεν έχασε άλλες 2 ευκαιρίες με Γκουιρί και Σανταμαρία, για να μείνει το 1-1 στο ημίχρονο.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με γκολ όταν στο 51′ ο Μπουριγκό πλάσαρε η μπάλα κόντραρε στον Γκουιρί και κατέληξε στα δίχτυα. Το 3-1 έκανε ο κορυφαίος του γηπέδου Ντοκού, ο οποίος πήρε το ριμπάουντ και πλάσαρε σε κενή εστία.

Ο Ντοκού βγήκε στο 84′ και ο αντικαταστάτης του ο Σαλάχ, πέτυχε 2 γκολ στο 87′ και στο 4ο των καθυστερήσεων για να κλείσει το σκορ στο εντυπωσιακό 5-1.