Την πλήρωσε η Σοσό

Η Παρί Σεν Ζερμέν συνέτριψε με 5-0 τη Σοσό και επέστρεψε στις νίκες, αφήνοντας πίσω την αναπάντεχη ήττα από την Εβιάν.

Η Παρί Σεν Ζερμέν συνέτριψε με 5-0 τη Σοσό και επέστρεψε στις νίκες, αφήνοντας πίσω την αναπάντεχη ήττα από την Εβιάν. Η πρωτοπόρος της Λιγκ 1 είχε εύκολο έργο απέναντι στην ουραγό της κατηγορίας, με μεγάλο πρωταγωνιστή και πάλι τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς.

Ο Σουηδός έφτιαξε δύο γκολ, ένα για τον Τιάγκο Σίλβα στο 14′ και ένα για τον Καβάνι στο 62′, ενώ πέτυχε τα δύο τελευταία τέρματα του ματς στο 87′ και το πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σκόρερ χρίστηκε και ο Λαβέτσι στο 47′.

Παρί Σεν Ζερμέν (Αντσελότι): Σιρίγκου, Ζαλέ, Άλεξ (60′ Μαρκίνιος), Μάξουελ, Τιάγκο Σίλβα, Ματουιντί (73′ Παστόρε), Μότα, Βεράτι, Ιμπραΐμοβιτς, Καβάνι, Λαβέτσι (78′ Λούκας)

Σοσό (Ρενάρ): Κρος, Καντέ, Καρλάο, Φοσιριέ, Κορσιά, Πουζόλ (67′ Ραφαέλ Ντίας), Πεϊμπέρν, Νογκεϊρά, Λοπί (32′ Μπουμάλ), Μαγιούκα, Κοντού (85′ Αμπντούλ Καμαρά)