Έχουν αλλάξει οι εποχές

Η πρωτοπόρος και πανίσχυρη Παρί Σεν Ζερμέν συνέτριψε με 4-0 τη Λιόν στο «Παρκ Ντε Πρενς».

Η πρωτοπόρος και πανίσχυρη Παρί Σεν Ζερμέν συνέτριψε με 4-0 τη Λιόν στο «Παρκ Ντε Πρενς». Οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να αντέξουν για περισσότερα από 35′ λεπτά απέναντι στους Παριζιάνους και έδειξαν ότι θέλουν ακόμη δουλειά για να βρουν τον  καλό τους εαυτό.

Ο Καβάνι άρχισε τον… χορό στο 36′, ο Ιμπραΐμοβιτς στο 41′ με εύστοχη πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων και ακολούθησαν άλλα δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Ένα από τον Τιάγκο Σίλβα στο 60′ κι ένα ακόμη από τον «Ίμπρα» και πάλι από την άσπρη βούλα στο 83′.

Την έδρα της εκμεταλλεύτηκε και η Μπαστιά που επικράτησε με 2-0 της Εβιάν και «σκαρφάλωσε» κι άλλο στον βαθμολογικό πίνακα. Ο Κράσιτς στο 49′ και ο Καζρί στο 90′ σκόραραν για τους Κορσικάνους.