Ουέσκα-Κάντιθ 0-2: Πρώτη νίκη μετά την επιστροφή (vid)

Την πρώτη της νίκη μετά την επιστροφή της στην Πριμέρα Ντιβιζιόν πέτυχε η Κάντιθ επικρατώντας με σκορ 2-0 της Ουέσκα

Μπορεί ακόμη να βρίσκεται στη διαμόρφωση του ρόστερ της η Κάντιθ, ωστόσο η προσθήκη του πολύπειρου Άλβαρο Νεγκρέδο αποδεικνυεται ήδη πολύτιμη, καθώς ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους.

Η Ουέσκα που είχε πολύ καλή εικόνα στην πρεμιέρα κόντρα στη Βιγιαρεάλ (1-1) και με το Δημήτρη Σιόβα στο βασικό της σχήμα, δεν κατάφερε να αξιοποιήσει τις καλές στιγμές που δημιούργησε και το σκορ δεν άλλαξε μέχρι οι δύο ομάδες να οδηγηθούν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ουέσκα συνέχισε να εκφράζει την επιθυμία, όμως ήταν η Κάντιθ εκείνη που είχε τον τρόπο. Νεγκρέδο και Πόμπο είχαν ευκαιρίες για να διευρύνουν το προβάδισμα της ομάδας τους, ωστόσο δεν το κατάφεραν πριν το τελευταίο στάδιο του ματς.

Ήταν το 83ο λεπτό όταν ο Χόρχε Πόμπο, ολοκλήρωσε αντεπίθεση της ομάδας του και αξιοποιώντας την ασίστ του Μάλμπασιτς σφράγισε την πρώτη νίκη για την Κάντιθ μετά την επιστροφή της στην Πριμέρα Ντιβιζιόν