Με «πεντάρα» στην τετράδα η Σεβίλλη!

Η Σεβίλλη είχε εύκολο βράδυ κόντρα στη Γρανάδα των πολλών προβλημάτων καθώς επικράτησε 5-1 για τη 13η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν πρώτοι το σκορ στο 24ο λεπτό με τον Μπάκα αλλά οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 45′ έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με τον Ελ Αραμπί να ευστοχεί σε πέναλτι.

Στην επανάληψη ωστόσο, το γήπεδο έμοιαζε κατηφορικό καθώς στο 65ο λεπτό ο Μπανέγκα έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του ενώ στο 79ο λεπτό ο Μπάκα με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 3-1, «κλειδώνοντας» ουσιαστικά τη νίκη για τη Σεβίλλη. Το 4-1 «έγραψε» ο Μ’Μπιά στο 89ο λεπτό ενώ το τελικό 5-1 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Γκαμεϊρό.

Έτσι, με αυτή τη νίκη οι Σεβιγιάνοι έφτασαν τους 26 βαθμούς και πλέον βρίσκονται στην τέταρτη θέση ενώ η Γρανάδα έμεινε στους έντεκα πόντους και τη 16η θέση.