Βαλένθια – Γρανάδα 1-0: Η παράδοση συνεχίστηκε (highlights)

Η Βαλένθια σε 27 εντός έδρας αγώνες στην ιστορία δεν έχει χάσει ποτέ από την Γρανάδα. Ακινδυνοι οι φιλοξενούμενοι. Σκληρό ματς με 11 κίτρινες κάρτες και ένα γκολ με πέναλτι του Πεπέλου για τους γηπεδούχους.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό. Γεμάτος παίκτες ο άξονας. Ελάχιστες καλές στιγμές και ξαφνικά ένας διαιτητής που σφύριζε ελάχιστα και μόνο πολύ δυνατά μαρκαρίσματα έδωσε πέναλτι στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων υπέρ των γηπεδούχων.

Ο Πεπέλου ήταν εύστοχος και η Βαλένθια πήγε μπροστά στο ημίχρονο στα αποδυτήρια με 1-0.

Δεν άλλαξε κάτι στο δεύτερο ημίχρονο. Η Γρανάδα δεν βρήκε ούτε μια καλή ευκαιρία. Η Βαλένθια απείλησε μόνο με τον Κανός (53′) αλλά έσωσε ο Φερέιρα.

Η Βαλένθια για 27η φορά σε εντός έδρας αγώνα με την Γρανάδα δεν έχασε και έφτασε στην 7η θέση.

Βαλένθια: Μαμαρντασβιλι – Τιερί, Μοσκέρα (90′ Γκασιορόβσκι), Παουλίστα, Γκαγιά – Πεπέλου (90′ Γιάρεμτσουκ), Χάβι Γκέρα – Πέρεθ, Λοπεθ, Αμάλα (25′ Κανος, 72′ Φουλκιέ) – Δούρο (73′ Γκιγιαμόν)

Γρανάδα: Φερέιρα – Ρίκαρντ (81′ Μαναφά), Μίκελ, Τορέντε, Νέβα (73′ Καρέρας) – Μελέντο (73′ Πουέρτας), Γκουμπάου (73′ Ρουίθ), Βιγιάρ, Θαραγόθα – Ουζούνι (82′ Καγεχόν), Μπογέ