Σοσιεδάδ-Γρανάδα 5-3: Χορταστική πρώτη νίκη (Highlights)

Η Σοσιεδάδ νίκησε με το χορταστικό 5-3 την Γρανάδα στην «Ρεάλε Αρίνα» για την 4η αγωνιστική της La Liga.

Πολύ όμορφο και γεμάτο ματς, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο με δοκάρια και χαμένες ευκαιρίες και για άλλα γκολ, με την Σοσιεδάδ να παίρνει την πρώτη της φετινή νίκη.

Ο Τάκε Κούμπο με σουτ στο 9’ έκανε το 1-1, αλλά στο 35’ μετά από κόρνερ του Γκουμπάου, ο Λε Νορμάν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1.
Και πάλι όμως ο Κούμπο με εξαιρετικό σουτ στο 44’ έκανε το 2-1.
Στο 45+2 ο Μπαρενετσέα είχε σουτ στο δοκάρι για τους γηπεδούχους.

Στην επανάληψη στο 59’ με σουτ μέσα από την περιοχή ο Θουμπιμέντι έκανε το 3-1 και στο 67’ ο Μπαρενετσέα και πάλι με σουτ το 4-1. Στο 76’ μετά από σουτ του Κούμπο η μπάλα βρήκε στο πόδι του Μπος, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα για το 5-1.

Κάπου εκεί η Σοσιεδάδ χαλάρωσε και η Γρανάδα επέστρεψε με δύο γκολ.

Ένα με ατομική προσπάθεια και σουτ του Μπογιέ στο 83’ κι ένα ακόμη με πλασέ του Σαραγόσα στο 99’.

Στο 94 η Σοσιεδάδ είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Σαντίκ.