Ο Μπέιλ έκανε ότι μπορούσε…

Ο Γκάρεθ Μπέιλ πέτυχε δύο γκολ για λογαριασμό της Ρεάλ Μαδρίτης στο Βίγο, ωστόσο δεν αποδείχθηκαν αρκετά για να φύγει με το διπλό η "Βασίλισσα" κόντρα στη Θέλτα (2-2).

Ο Γκάρεθ Μπέιλ πέτυχε δύο γκολ για λογαριασμό της Ρεάλ Μαδρίτης στο Βίγο, ωστόσο δεν αποδείχθηκαν αρκετά για να φύγει με το διπλό η “Βασίλισσα” κόντρα στη Θέλτα (2-2).

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 33′ με τον Βας, ωστόσο ο Ουαλός με δύο τέρματα σε δύο λεπτά (36′, 38′) διαμόρφωσε το 1-2 του ημιχρόνου.

Η Θέλτα θα μπορούσε να ισοφαρίσει στο 72′, αλλά ο Νάβας νίκησε τον Άσπας στην εκτέλεση πέναλτι, για να γράψει το τελικό 2-2 ο Γκόμες στο 82ο λεπτό.

Η ομάδα του Ζιντάν, έμεινε έτσι 16 πόντους πίσω από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα, έχοντας 32 βαθμούς και ούσα τέταρτη, πίσω και από Ατλέτικο (39), Βαλένθια (32). Οι “μερένχες” έχουν βέβαια ματς λιγότερο.

Στους 22 βαθμούς η Θέλτα, που αύξησε τη διαφορά της στους 7 από την επικίνδυνη ζώνη και την Αλαβές.