Ανεβαίνει ο Φωστήρας

Τις τρεις συνεχόμενες νίκες έφτασε στο Νότιο όμιλο της Football League ο Φωστήρας που για τη 16η αγωνιστική επικράτησε 2-0 του Βύζαντα. Ισοπαλία ανάμεσα σε Επισκοπή και Αχαρναϊκό (0-0), ζορίστηκε ο Παναιγιάλειος απέναντι στη Γλυφάδα των επτά Νέων (2-1).

Ο Κάργας άνοιξε το σκορ για τον Φωστήρα στο 37′, ενώ μετά από δύο λεπτά (39′) ο Ζιαμπάρης με κεφαλιά έγραψε το τελικό 2-0 κόντρα στον Βύζαντα. Στους 22 βαθμούς και στην 9η θέση ανέβηκε η ομάδα του Ταύρου, προτελευταίος με 8 έμεινε ο Βύζας.

Ο Παναιγιάλειος προηγήθηκε με τον Μπουρλάκη στο 54′ κόντρα στη Γλυφάδα, αλλά οι φιλοξενούμενοι με επτά ποδοσφαιριστές από την ομάδα Νέων, ισοφάρισαν στο 68′ με τον Ταμπάκη. Η λύτρωση για τους Αχαιούς ήρθε στο 70ο λεπτό με κεφαλιά του Ιωάννου για το 2-1. Τους 24 πόντους έφτασε ο Παναιγιάλειος που ανέβηκε έκτος, τελευταία με μόλις πέντε βαθμούς η ομάδα των νοτίων προαστίων.

Για τρίτη αγωνιστική μακριά από τις νίκες έμεινε η Επισκοπή, μετά το 0-0 με τον Αχαρναϊκό. Οι δύο ομάδες είχαν αρκετές ευκαιρίες και θα μπορούσαν να πετύχουν κάποιο τέρμα, το οποίο όμως τελικά δεν ήρθε. Οι Κρητικοί ισοβαθμούν πια με Παναχαϊκή και Παναιγιάλειο στους 24 βαθμούς, ενώ μόλις δύο πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού βρίσκεται ο Αχαρναϊκός.