Έσωσαν το βαθμό τα Τρίκαλα

Με γκολ στο φινάλε, τα Τρίκαλα απέφυγαν τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα στη 18η αγωνιστική της Football League, φεύγοντας με 1-1 από την Κρήτη κόντρα στον Κισσαμικό. Νίκες για Αχαρναϊκό, Καρδίτσα.

Ο Μάντζης άνοιξε το σκορ στο 30’ για τον Κισσαμικό, ωστόσο το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κουσκουνά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Με 3-1 επιβλήθηκε του Παναιγιαλείου ο Αχαρναϊκός στο Μενίδι, χάρη σε τέρματα των Παβίσεβιτς (55’, 71’) και Ομπράντοβιτς (90’+3’) με τον Γκούφα να έχει μειώσει προσωρινά στο 77’ για την ομάδα του Αιγίου.

Τέλος, με τέρμα του Μούκα στο 90’+2’ η Καρδίτσα έφυγε με σημαντικό διπλό από τον Εύοσμο απέναντι στον Αγροτικό Αστέρα (0-1).