Football League : «Κόλλησε» η Καβάλα, «καθάρισαν» οι νησιώτες στο νότο!

Μόνη πρώτη στο βόρειο όμιλο έμεινε η Καβάλα παρότι "σκόνταψε" με σκορ 1-1 απέναντι στον Θεσπρωτό. Σε εξ αναβολής ματς του νοτίου ομίλου η Ρόδος και η Σαντορίνη νίκησε με 1-0, Ασπρόπυργο και Καλλιθέα αντίστοιχα

Ρόδος – Ασπρόπυργος 1-0
Σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 9η αγωνιστική του νοτίου ομίλου η Ρόδος νίκησε τον Ασπρόπυργο χάρις στο γκολ του Μακρυδημήτρη στο 77ο λεπτό.
Η ομάδα του «σμαραγδένιου» νησιού ήταν καλύτερη, κυρίως στο 2ο ημίχρονο όπου και κατάφερε να αξιοποιήσει την υπεροχή της! Με αυτή τη νίκη η Ρόδος πλησίασε σε απόσταση δύο πόντων την πρωτοπόρο Καλαμάτα!

Ρόδος (Κώστας Βελιτζέλος): Πίτκας, Καραγεώργης, Χύσι, Μαρτσάκης (64’ Ρεβυθόπουλος), Νικολόπουλος, Σουλάϊ (46’ Ριτάκος), Μπαξεβάνος, Δελαπόρτας (82’ Βουγουρτζής), Σερέντιουκ (64’ Μακρυδημήτρης), Λίχτι (56’ Τσίπρας), Αρναρέλλης

Ασπρόπυργος (Ηλίας Φυντάνης): Ντιμίτροβιτς, Αργυρόπουλος, Θεοδώρου, Παπαθανασίου, Νάια Τζόσεφ, Κατίδης (56’ Τραορέ), Μαρούδας (69’ Βασιλείου), Τζανουλίνος, Μουκίδης Β (81’ Ζαχαρός)., Λάμπογλου.(81’ Γεωργόπουλος)

Σαντορίνη 2020 – Καλλιθέα 1-0

Σε άλλο εξ αναβολής ματς – για την 11η αγωνιστική – του ομίλου η Σαντορίνη νίκησε με 1-0 την Καλλιθέα με γκολ του Παντίδου στο 75ο λεπτό.
Για τους γηπεδούχους αυτή η νίκη ήταν μια μεγάλη ανάσα στα κάτω στρώματα της βαθμολογίας, ενώ η Καλλιθέα υποχώρησε στην 3η θέση!

Καβάλα – Θεσπρωτός 1-1

Στην Καβάλα οι «αργοναύτες» έχασαν μια μεγάλη ευκαιρία να απομακρυνθούν από την Βέροια στην κορυφή της βαθμολογίας του βορείου ομίλου!
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 76ο λεπτό με τον Κολλά, όμως δέκα λεπτά αργότερα ο Θεσπρωτός κέρδισε πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Κωσταντακόπουλος!
Έτσι τώρα στην κορυφή της βαθμολογίας είναι η Καβάλα με 32 πόντους έναντι 31 της Βέροιας