Διπλό ανόδου για τα Χανιά

Επιβλητική νίκη με 3-0 πήραν τα Χανιά στην έδρα του Αιγινιακού και άρχισαν να ονειρεύονται και πάλι την άνοδο στην Σούπερ Λίγκα.

Επιβλητική νίκη με 3-0 πήραν τα Χανιά  στην έδρα του Αιγινιακού  και άρχισαν να  ονειρεύονται και πάλι την άνοδο στην Σούπερ Λίγκα. Οι Κρητικοί με τα γκολ των Μαραγκουδάκη, Σκάρου και πέρασαν νικηφόρα, από το Αιγίνιο και έφτασαν τους 18 βαθμούς

Οι Χανιώτες προσπάθησαν να χτυπήσουν στην κόντρα αφήνοντας την κατοχή στους γηπεδούχους και τα κατάφεραν αρκετά καλά καθώς άνοιξαν το σκορ στο  23ο λεπτό με το σουτ από την μεγάλη περιοχή του Μαραγκουδάκη .

Ο Αιγινιακός ο οποίος είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων  όμως δεν κατάφερε να αξιοποιήσει τις ευκαιρίες του ενώ τα Χανιά στο 37ο λεπτό έφτασαν κοντά σε δεύτερο γκολ, όμως η κεφαλιά του Παπατζίκου σταμάτησε στο δοκάρι.

Το 0-2 για την ομάδα των Χανίων, σημείωσε στο 88ο λεπτό ο Σκάρος και στις καθυστερήσεις ο Λουκίνας διαμόρφωσε το τελικό 0-3.