Γουίγκαν – Μαν. Γιουνάιτεντ 0-2: «Εύκολη» πρόκριση! (highlights)

Δύο γκολ των Νταλότ και Μπρούνο Φερνάντες ήταν αρκετά για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ του Έρικ Τεν Χαχ, κόντρα στην Γουιγκάν. Οι «κόκκινοι διάβολοι» πήραν το «εισιτήριο» για τον 4ο γύρο του FA Cup.

Την πρόκριση στους «32» του FA Cup πήρε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στη Γουίγκαν. Οι «κόκκινοι διάβολοι» του Έρικ Τεν Χαχ νίκησαν εκτός έδρας με 2-0, πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Προβάδισμα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έδωσε ο Νταλότ στο 22ο λεπτό, ο οποίος με όμορφο πλασέ νίκησε τον Τικλ για το 1-0. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ ύπερ των φιλοξενούμενων. Στοο 74′ ο Μπρούνο Φερνάντες διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα ύστερα από πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε εύστοχα.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Έρικ Τεν Χαχ): Ονάνα, Μπισάκα, Βαράν, Έβανς, Νταλότ (83΄Καμπουάλα), ΜακΤόμινεϊ, Μαϊνού, Γκαρνάτσο (87΄Πελίστρι), Ράσφορντ, Μπρούνο Φερνάντες, Χόιλουντ (90′ Μέιμπρι)