FA CUP: Εύκολη πρόκριση της Τσέλσι (highlights)

Εύκολη νίκη με σκορ 4-0 για την Τσέλσι κόντρα στην Πρέστον και πρόκριση των "μπλε" στην επόμενη φάση του FA Cup

Άργησε να ζεσταθεί η… μηχανή της Τσέλσι, αλλά όταν οι “μπλε” κατάφεραν να βρουν τον ρυθμό τους, πέτυχαν τέσσερα γκολ και τελικά πέρασαν εύκολα το εμπόδιο της Πρέστον.

Πρωταγωνιστής των νικητών ο 22χρονος Αλβανός Αρμάντο Μπρόγια που πήρε φανέλα βασικού και πέτυχε το πρώτο γκολ της ομάδας του στο 58ο λεπτό της αναμέτρησης. Στο 66΄ ο Τιάγκο Σίλβα ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2-0 και τρία λεπτά αργότερα ο Στέρλινγκ με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ, πέτυχε ένα ακόμη γκολ για την ομάδα του Ποτσετίνο.

Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε πέντε λεπτά πριν την λήξη του αγώνα από τον Φερνάντες