Λευκή ισοπαλία στην Βαρσοβία

Λέγκια και Ρέιντζερς θα λύσουν τις διαφορές τους στην Γκλασκώβη μετά την λευκή ισοπαλία στην Βαρσοβία (0-0).

Λέγκια και Ρέιντζερς θα λύσουν τις διαφορές τους στην Γκλασκώβη μετά την λευκή ισοπαλία στην Βαρσοβία (0-0).

Οι Πολωνοί μπήκαν δυνατά στο ματς με τον εθνουσιασμό της έδρας, όμως όποτε χρειάστηκε ο ΜακΓκρέγκορ έκανε την δουλειά του στις προσπάθειες του Καφού και του Λουκίνας. Η μοναδική καλή στιγμή για τους Σκωτσέζους ήρθε με την κεφαλιά του Ότζο μετά την σέντρα του Ταβερνιέ. Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ με την Λέγκια να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων όμως όχι τη ουσία.

Η Λέγκια άρχισε το δεύτερο μέρος με μεγάλη ευκαιρία χαμένη από τον Λέουβτσουκ που αστόχησε από πλεονεκτική θέση με το κεφάλι. Η μεγαλύτερη ευκαιρία των φιλοξενούμενων χάθηκε από τον Μορέλος στο 63ο λεπτό με τον Μαγέσκι να κρατάει το 0.

Στο 74ο λεπτό ο ΜακΓκρέγκορ έκανε σπουδαία επέμβαση στο σουτ του Βέσοβιτς, ενώ λίγο αργότερα ο Μεγέφσκι τον μιμήθηκε με εξίσου ωραία επέμβαση σε προσπάθεια του Μορέλος.

Γήπεδο: Stadion Wojska Polskiego, Warsaw

Διαιτητής: Μπενουά Μπαστιέν

Λέγκια: Μαγέτσκι, Λέουβτσουκ, Γκβίγια, Ρότσα, Μαρτίνς, Καφού (71′ Άντολιτς), Βέσοβιτς (83′ Νάγκι), Στολάρσκι, Γέντρετσικ, Λουκίνιας, Κουλένοβιτς

Ρέιντζερς: ΜακΓκρέγκορ, Ταβερνιέ, Γκόλντσον, Τζακ, Ντέιβις, Ότζο, Φλάναγκαν, Αγιοντέλε-Αρίμπο, Κάτιτς, Μορέλος (87’Ντεφό), Άρφιλντ (87′ Καμαρά)

Στην Λιθουανία η Σούντουβα αναδείχθκε ισόπαλη χωρίς σκορ με την Φερεντσβάρος που έχει τον πρώτο λόγο στην ρεβάνς της Ουγγαρίας την ερχόμενη εβδομάδα.