Αγχωτική πρόκριση για Μπάγερν (video)

Με τεσσάρα και... αγχωτικό φινάλε η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε 4-3 της Χοφενχάιμ και προκρίθηκε στην «οκτάδα» του Κυπέλλου Γερμανίας.

Με τεσσάρα και… αγχωτικό φινάλε η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε 4-3 της Χοφενχάιμ και προκρίθηκε στην «οκτάδα» του Κυπέλλου Γερμανίας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 8ο λεπτό με το αυτογκόλ του Μπόατενγκ, όμως η συνέχεια ήταν αποκλειστικότητα της Μπάγερν.

Η ισοφάριση ήρθε με τον ίδιο τρόπο, με αυτογκόλ δηλαδή του Χούμπνερ τέσσερα λεπτά μετά και στο 20’ ο Μίλερ έκανε το 2-1. Το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ στο 3-1 χάρη σε γκολ του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι, με τον Πολωνό να πετυχαίνει και δεύτερο γκολ στο 80’.

Οι Βαυαροί… καρδιοχτύπησαν στο φινάλε, καθώς ο Νταμπούρ με γκολ στο 82ο λεπτό και στο 92ο κράτησε το ενδιαφέρον αμείωτο μέχρι το 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, χωρίς ωστόσο να αλλάξει κάτι.