Εύκολα στους “8” η Ρόμα

Η ομάδα του Κώστα Μανωλά επικράτησε εύκολα με 4-0 της Βίρτους Εντέλα και προκρίθηκε στα προημιτελικά του κυπέλλου Ιταλίας.

Το εμπόδιο ήταν εύκολο εκ προοιμίου και κατά τη διάρκεια του ματς αποδείχθηκε τέτοιο. Η Ρόμα επικράτησε εύκολα με 4-0 της Βίρτους Εντέλα που αγωνίζεται στη Serie C και στους οκτώ θα παίξει σε μονή αναμέτρηση την πρόκριση στα ημιτελικά στο Αρτέμιο Φράνκι με την Φιορεντίνα.

Το 1-0 έγινε στο πρώτο λεπτό και χωρίς οι αντίπαλοι να ακουμπήσουν τη μπάλα. Μετά από 16 μεταβιβάσεις ο Σικ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με τακουνάκι. Στις καθυστερήσεις ο Σικ με τακουνάκι και πάλι αυτή τη φορά έδωσε έτοιμο γκολ στον Μαρκάνο, ενώ ακολούθησαν δύο γκολ του Παστόρε με δύο δικά του γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.