Κύπελλο Ισπανίας: Εκπλήξεις και αποκλεισμοί (pics)

Η Ιμπίθα θα απέκλεισε τη Θέλτα (5-2) από το κύπελλο Ισπανίας και προκρίθηκε στους '32' της διοργάνωσης, εκτός και η Χετάφε.

Η Ιμπίθα απέκλεισε τη Θέλτα (5-2) από το κύπελλο Ισπανίας και προκρίθηκε στους 32 της διοργάνωσης, εκτός και η Χετάφε. Μια ομάδα που ιδρύθηκε το 2005 και την περσινή σεζόν λίγο έλειψε να αποκλείσει και την Μπαρτσελόνα! Η αναμέτρηση διεξήχθη υπό την παρουσία φιλάθλων που κρατούσαν αποστάσεις και φορούσαν μάσκες.

Δύο γκολ σημείωσε ο Καστέλ (12′ και 27′), Χάβι Πέρεθ (28′) και Μολίνα (60′) ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 4-0 με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, Σάντι Μίνα (78′) και Χόλσγκροβ (87′) μείωσαν για τη Θέλτα μέσα σε λιγότερο από δέκα λεπτά σε 4-2, με τον Άνχελ Ροδάδο να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα 5-2 ολοκληρώνοντας το θρίαμβο.

Θύμα έκπληξης έπεσε και Χετάφε που ηττήθηκε από τη Κόρδοβα (1-0), ομάδα της δεύτερης κατηγορίας, με τον γκολ του Γουίλι Λεδέσμα μόλις στο 6ο λεπτό να κάνει την διαφορά.