”Γεμάτο” 2-2 στο Μπριτάνια (video)

Χορταστικό ματς στο Μπριτάνια με Στόουκ και ΚΠΡ να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις.Μπεραχίνο και Άλεν τα γκολ των γηπεδούχων, δύο γκολ, τα πρώτα του με τη φανέλα των Λονδρέζων ο Ισπανός Ρανχέλ.

Η ομάδα του Στίβ ΜακΛάρεν αιφνιδίασε τη Στόουκ με τον Ρανχέλ να αξιοποιεί τη σέντρα του Έζε και να δίνει το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 8ο λεπτό. Η απάντηση της Στόουκ ήταν άμεση και μετά το λάθος του Λινς και την κεφαλιά πάσα του ΜακΛέϊν ο Μπεραχίνο ισοφάρισε σε 1-1 στο 21ο λεπτό.Πέντε λεπτά αργότερα ο ΜακΛέϊν είχε δοκάρι από το κόρνερ του Κλούκας με τη Στόουκ να αγγιζει το 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι βρήκαν γκολ με τον Άλεν μετά την κεφαλιά πάσα του ΜακΛέϊν που είχε συμμετοχή και στο δεύτερο γκολ των γηπεδούχων, αλλά ο Ρανχέλ με το δεύτερο του γκολ, μετά την ασίστ ξανά του Έζε ισοφάρισε στο 78ο λεπτό διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Κατά τα άλλα, στην κορυφή παρέμεινε η Νόριτς διαλύοντας με 4-1 εκτός έδρας τη Σουόνσι και η Λιντς είναι στη δεύτερη θέση μετά το 2-0 επί της Μπρίστολ Σίτι στο «Έλαντ Ρόουντ».