Μπέρμπιγχαμ-Ρέντινγκ 2-1, “χρυσό” τρίποντο από…αέρος (hls)

Με δύο κεφαλιές, μία σε κάθε ημίχρονο, η Μπέρμιγχαμ νίκησε 2-1 την Ρέντινγκ και πήρε βαθιά ανάσα, ξεφεύγοντας 6 βαθμούς από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Η ομάδα του Μπόγιερ ξεκίνησε με ένταση το ματς και μόλις στο 4ο λεπτό κατάφερε να ανοίξει το σκορ, με τον Γιούτκιεβιτς να παίρνει “παραμάζωμα” όλη την άμυνα των φιλοξρνούμενων και να κάνει το 1-0.

Οι ποιοτικοί φιλοξενούμενοι πίεσαν, είχαν κατοχή μπάλας και ισοφάρισαν πριν φύγει το ημίχρονο με κεφαλιά του Μεϊτέ.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι κατάφεραν να “σβήσουν” το παιχνίδι, με την Ρέντινγκ παρά την κατοχή να μη βρίσκει ρυθμό. Και όχι μόνο αυτό αλλά στο μοναδικό κόρνερ που κέρδισαν βρήκαν το 2-1 με τον αρχηγό τους τον Ντιν.

Με αυτή τη νίκη η Μπέρμιγχαμ ανέβηκε στο +6 από τη ζώνη του υ[ποβιβασμού, ενώ η Ρέντινγκ παρέμεινε στη ζώνη των πλέι οφ, χάνοντας όμως έδαφος.