Φούλαμ – Γουέστ Μπρομ 3-0: Υπόθεση Μίτροβιτς (hls)

Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Αλεξάνταρ Μίτροβιτς, που πέτυχε χατ-τρικ, η Φούλαμ συνέχισε την εντυπωσιακή πορεία της στην Championship, διελύοντας με 3-0 τη Γουέστ Μπρομ.

Τα πράγματα ήταν “δυσοίωνα” για τους φιλοξενούμενους πριν καν ξεκινήσει το παιχνίδι, καθώς έχουν να κερδίσουν στο “Craven Cottage” από τον Οκτώβρη του 1967! Οι προβλέψεις επιβεβαιώθηκαν για ακόμη μία φορά…

Στο 18ο λεπτό η Φούλαμ κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Μίτροβιτς και ο Σέρβος που ανέλαβε την εκτέλεση, άνοιξε το σκορ. Στο 40′ ήρθε το 2-0 για τους γηπεδούχους και πάλι με σκόρερ τον Μίτροβιτς, ο οποίος αξιοποίησε λάθος του Σνόντγκρας.

Δείτε ΕΔΩ τα highlights του αγώνα

Το “κερασάκι” για την ομάδα του Σίλβα μπήκε στο 82ο λεπτό. Ο Μίτροβιτς πέτυχε χατ-τρικ, έφτασε τα 18 γκολ σε 15 παιχνίδια στην Championship και με το 3-0 οδήγησε τη Φούλαμ στην τέταρτη διαδοχική νίκη.

Μάλιστα, οι Λονδρέζοι έφτασαν τα 36 γκολ στο πρωτάθλημα, μετά από 15 αγωνιστικές και είναι η πιο παραγωγική ομάδα στις πρώτες τέσσερις κατηγορίες της Αγγλίας.