Κάρντιφ-Μίντλεσμπρο 0-2: Ατελείωτος κατήφορος (hls)

Η Μίντλεσμπρο πέρασε από το «Κάρντιφ Στέντιουμ» νικώντας την Κάρντιφ με 2-0 για την 14η αγωνιστική της Championship και την βύθισε ακόμη περισσότερο στην βαθμολογία.

Αυτή ήταν η 8η συνεχόμενη ήττα για τους «Μπλου Μπερντς», αρνητικό ρεκόρ στην ιστορία της Ουαλικής ομάδας.
Αντίθετα η Μίντλεσμπρο σε σχέση και με τα άλλα αποτελέσματα μπορεί να βρεθεί έως και την 5η θέση του πίνακα.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν καταφανώς καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και κέρδισαν πέναλτι στο 33’ όταν το σουτ του Σπόραρ βρήκε το χέρι του ΜακΓκίνες.
Ο Σλοβένος επιθετικός ανέλαβε και την εκτέλεση για το 0-1.
Στην επανάληψη η Κάρντιφ μπήκε δυνατά κι έχασε καλή ευκαιρία σε φάση διαρκείας στο 53’ με σουτ των Κόλινς και Κόλγουιλ.
Στο 55’ μάλιστα είχε και δοκάρι σε κεφαλιά του Φλιντ.
Η Μίντλεσμπρο ανέβασε πάλι ρυθμό και στο 65’ είχε δοκάρι σε σουτ του Μακνέρ.
Στο 74’ με σουτ του αργεντινού Μάρτιν Παγέρο έκανε το τελικό 2-0.