Βόλφσμπουργκ – Άουγκσμπουργκ 1-3: Ρεκόρ οι Βαυαροί, στην… πόρτα της εξόδου ο Κόβατς (highlights)

H απίθανη Άουγκσμπουργκ ισοφάρισε το ρεκόρ συνεχόμενων νικών στην ιστορία της στην Bundesliga μετά το εκτός έδρας 3-1 επί της Βόλφσμπουργκ και "κρυφοκοιτάζει" το ευρωπαϊκό εισιτήριο.

H απίθανη Άουγκσμπουργκ ισοφάρισε το ρεκόρ συνεχόμενων νικών στην ιστορία της στην Bundesliga μετά το εκτός έδρας 3-1 επί της Βόλφσμπουργκ και “κρυφοκοιτάζει” το ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Για τρεις μήνες και 11 παιχνίδια η Βόλφσμπουργκ χωρίς νίκη, έντονη αμφισβήτηση για τον προπονητή της, Νίκο Κόβατς και σενάρια για αντικατάσταση του.

Οι γηπεδούχοι είχαν καλή παρουσία στο πρώτο ημίχρονο και άνοιξαν το σκορ με τον Πάτρικ Βίμερ στο 9ο λεπτό, ωστόσο όλα άλλαξαν στο 45΄.

Ο Βίμερ αποβλήθηκε για φάουλ στον Μπαμπού και ο Άρνε Μάιερ ανέλαβε την εκτέλεση, ισοφαρίζοντας για την Άουγκσμπουργκ.

Με αριθμητικό πλεονέκτημα στο δεύτερο μέρος, οι Βαυαροί κυριάρχησαν στο παιχνίδι, έκαναν την ανατροπή με γκολ του Κρίστιαν Γιάκιτς στο 61ο λεπτό και ο ίδιος παίκτης στο 79ο λεπτό, μετά από λάθος του Πέρβαν, διαμόρφωσε το τελικό 3-1 υπέρ της Άουγκσμπουργκ.