Χόφενχαϊμ – Κολωνία 1-1: Έσωσε τον βαθμό στις καθυστερήσεις (highlights)

Με γκολ στο 94ο λεπτό η Χόφενχαϊμ κατάφερε να σώσει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας, σ’ ένα παιχνίδι που φαινόταν πως θα κριθεί στο γκολ. Η Κολωνία ευτύχισε να ανοίξει το σκορ στο 79ο λεπτό της αναμέτρησης με εκτέλεση φάουλ του Φινγκράφε, όμως ο Κράμαριτς στο 4ο λεπτό του επιπλέον χρόνου της στέρησε την ευκαιρία να πάρει ένα τεράστιας βαθμολογικής σημασίας “τρίποντο”.

Η Χόφενχαϊμ ήταν η ομάδα που έχασε τις ευκαιρίες και στο πρώτο και στο δεύτερο λεπτό, ήταν καλύτερη χωρίς όμως να πείθει πως θα είναι εκείνη που θα κερδίσει και το παιχνίδι.

Η Κολωνία ήταν μαχητική, αλλά δεν μπορούσε να βρει τρόπο να φτιάξει φάσεις μπροστά στην εστία του Μπάουμαν. Θα ήταν μία πολύ σπουδαία νίκη για τα “κρυάρια” αν κατάφερναν να κρατήσουν το 1-0 στην προσπάθειά τους να παραμείνουν στην κατηγορία, όπως και να έχει κάθε βαθμός μετρά.