Βόλφσμπουργκ – Κολωνία 1-1: Ελπίζουν οι “Τράγοι” (highlights)

Βαθμό… ελπίδας πήρε η Κολωνία στο Βόλφσμπουργκ, καθώς οι "Τράγοι" αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 απέναντι στην τοπική ομάδα.

Βαθμό… ελπίδας πήρε η Κολωνία στο Βόλφσμπουργκ, καθώς οι “Τράγοι” αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 απέναντι στην τοπική ομάδα.

Η Κολωνία άνοιξε το σκορ στο 38ο λεπτό με τον Φαρίντ Αλιντού, ενώ η Βόλφσμπουργκ ισοφάρισε με τον Κέβιν Παρέδες στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο πρώτο ημίχρονο υπήρξε 15λεπτη διακοπή εξαιτίας του τραυματισμού του πρώτου βοηθού (δέχθηκε τη μπάλα στο κεφάλι με δύναμη) με αποτέλεσμα να επιστρατευθεί… θεατής για να συμπληρώσει τη διαιτητική τετράδα.

Η Βόλφσμπουργκ βρίσκεται στην 11η θέση με 22 βαθμούς, ενώ η Κολωνία είναι 16η και εντός της επικίνδυνης ζώνης με 12 βαθμούς.