Βέρντερ Βρέμης – Φράιμπουργκ 3-1: Κάτι γίνεται στη Βρέμη… (highlights)

Η Βέρντερ μετά το διπλό στο Μόναχο νίκησε και τη Φράιμπουργκ στην έδρα της και παρέμεινε αήττητη μέσα στο 2024.

Για πρώτη φορά η Βέρντερ παραμένει αήττητη για 6ο σερί αγώνα μετά το 22′ και την επιστροφή της στην Μπουντεσλίγκα. Μετά το θρίαμβο απέναντι στη Μπάγερν Μονάχου, νίκησε και τη Φράιμπουργκ και για πρώτη φορά στην σεζόν έβαλε τρία γκολ.

Ο Μάρβιν Ντουξ με πέναλτι έφτασε τα 8 γκολ στη σεζόν, πρώτος σκόρερ της Βέρντερ (1-0, 8ο λεπτό). Η Φράιμπουργκ ισοφάρισε με πέναλτι του Βιντσέντσο Γκρίφο (1-1, 28ο λεπτό) για το σκορ του μέρους.

Η Φράιμπουργκ αγνώριστη στην επανάληψη, είχε την κατοχή αλλά δεν απείλησε καθόλου. Η Βέρντερ κατάφερε να παρει εκ νέου το προβάδισμα με τον Ντζίνμα (2-1, 53ο λεπτό) και στις καθυστερήσεις ο Αργεντινός Μαλατίνι στο ντεμπούτο του στη Μπουντεσλίγκα ήρθε από τον πάγκο για να καθαρίσει το ματς (3-1, 94′).