Κολωνία-Άουγκσμπουργκ 1-1: Ισοπαλία και δοκάρια (highlights)

Κολωνία και Άουγκσμπουργκ έμειναν στο 1-1 στο "Rhein Energie Stadion" για την 10η αγωνιστική της Bundesliga, σε ματς που θα μπορούσαν να κερδίσουν και οι δύο με βάση τις ευκαιρίες που δημιούργησαν.

Αήτητη για τρίτο διαδοχικό ματς με τον Γες Τόρουπ στον πάγκο έμεινε η Άουγκσμπουργκ, η οποία έφυγε με την ισοπαλία 1-1 από το “Rhein Energie Stadion” κόντρα στην Κολωνία, έχοντας μάλιστα τρία δοκάρια!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 16ο λεπτό με τον Μάινα να εκμεταλλεύεται την… ασίστ του Χαουβελέου και με σουτ να νικά τον Ντάμεν για το 1-0.

Ο Ντεμίροβιτς είχε δοκάρι στο 19′ και έξι λεπτά μετά ο Φιλίπ Τιέτς ισοφάρισε σε 1-1, με τον Ντορς στο 41′ να έχει δοκάρι σε απευθείας φάουλ και τον σκόρερ των φιλοξενούμενων να χάνει ευκαιρία σε κενή εστία για το 1-2.

Το δεύτερο μέρος άρχισε με μεγάλες ευκαιρίες για την Κολωνία, ενώ η Άουγκσμπουργκ είχε δοκάρι σε τρομερό σουτ του Βάργκας στο 77′. Οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να πάρουν τη νίκη στο 86′ με τον Ένγκελς όμως να αστοχεί από πλεονεκτική θέση.

Πέντε βαθμούς πλέον για την Κολωνία, στους 12 έφτασε η Άουγκσμπουργκ.