Άουγκσμπουργκ – Ντάρμσταντ 1-2 : H επικράτηση του ρεαλισμού! (highlights)

Παίζοντας με ρεαλισμό και πειθαρχία στο μεγαλύτερο μέρος του ματς, η Ντάρμσταντ πέτυχε στη Βαυαρία με γκολ των Σάρκε (51') και Κέμπε (70'πεν) την πρώτη εκτός έδρας νίκη της, Το γκολ της Άουγκσμπουργκ, που "ξύπνησε" αργά ο Ντεμίροβιτς στο 86'

Η Ντάρμσταντ αυτή τη φορά επέλεξε την λογική της πειθαρχία;ς κι όχι αυτή της αφέλειας κι αυτό τη βοήθησε σημαντικά στο να μπλοκάρει τα ατού της Άουγκσμπουργκ στη Βαυαρία στο πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη και σε ένα σημείο όπου οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πιέσουν, ήρθε το 0-1 από ένα ωραίο σουτ του Σάρκε, ο οποιος πήρε το ριμπάουντ σε μονοκόματο βολέ του Λούκα Φάϊφερ σττο δοκάρι, στο 51′

Άργησε να “ξυνπήσει” η ομάδα της Βαυαρίας και όταν αποφάσισε να ρισκάρει ήταν άστοχη σε κάποιες ευκαιρίες που δημιούργησε ενώ στο 69′ έπειτα από μια ακόμα έξυπνη ενέργεια ο Νιρνμπέργκερ κέρδισε πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Κέμπε στο 70′

Στο απόλυτο ρίσκο των τελευταίων λεπτών, όπου έπαιξαν και με τέσσερις επιθετικούς (!!) οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Ντεμίροβιτς στο τελικό 1-2 στο 86ο λεπτό