Φράιμπουργκ-Άουγκσμπουργκ 2-0: Το τέλειο “θύμα” οι Βαυαροί (highlights)

Με "'οπλο" την εξαιρετική παράδοση που έχει απέναντι στην Άουγκσμπουργκ, η Φράιμπουργκ επικράτησε 2-0 στο "Γιουρόπα Παρκ" και ανέβηκε στην 8η θέση της βαθμολογίας μετά από έξι αγώνες στη Bundesliga.

Η ομάδα του Κρίστιαν Στράιχ με τη σημερινή της νίκη, έφτασε τις έξι συνεχόμενες απέναντι στους Βαυαρούς και έχει μείνει 10 παιχνίδια χωρίς ήττα από τους Βαυαρούς (7 νίκες-3 ισοπαλίες). Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό, με πέναλτι που εκτέλεσε ο Γκρίφο, σε ανατροπή του Σάλαι από τον Ιάγκο και στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, στο 56ο λεπτό, μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Γκρίφο, με ωραία κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι ο Λίνχαρτ έγραψε το τελικό 2-0.