Γκλάντμπαχ-Στουτγκάρδη 3-1: Επιτέλους νίκη για τα “πουλάρια” (hls)

Την πρώτη εντός έδρας νίκη επί της Στουτγκάρδης σημείωσε η Γκλάντμπαχ, η οποία επικράτησε 3-1 στο «Μπορούσια Παρκ».

Τέλος στο σερί των τριών αγώνων δίχως νίκη έβαλε η Γκλάντμπαχ, η οποία νίκησε 3-1 την Στουτγκάρδη για την 13η αγωνιστική της Bundesliga.

Δείτε εδώ τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης.

Τα «πουλάρια» άνοιξαν το σκορ στο 4ο λεπτό με τον Χόφμαν να σκοράρει με σουτ στην κίνηση μετά από πάσα του Πλεά, ενώ στο 25’ ο Γάλλος έβγαλε μία ακόμα ασίστ για να εκτελέσει ο Τουράμ και να πετύχει το 2-0 με το 9ο φετινό του τέρμα.

Η απάντηση της Στουτγκάρδης ήρθε στο 35ο λεπτό με τον Τιάγκο Τομάς να πετυχαίνει ένα εξαιρετικό γκολ με ωραία ντρίμπλα και σουτ μέσα από την περιοχή.

Στο δεύτερο μέρος η Γκλάντμπαχ διαφύλαξε όσο μπορούσε το 2-1, η Στουτγκάρδη δεν μπόρεσε να φτάσει στην ισοφάριση και στο τελευταίο λεπτό δέχθηκε τρίτο τέρμα με τον Χέρμαν να κάνει το 3-1.

O Ντίνος Μαυροπάνος αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι και ήταν εκ των κορυφαίων της Στουτγκάρδης.