Γκολ και θέαμα ανάμεσα σε Φράιμπουργκ και Στουτγκάρδη

Πρώτος βαθμός μετά από τρεις αγωνιστικές για Φράιμπουργκ και Στουτγκάρδη μετά από ένα χορταστικό παιχνίδι που έληξε 3-3.

Ο Ζερόμ Γκόντορφ πέτυχε τα δύο πρώτα του με τη φανέλα της Φράιμπουργκ όμως δεν ήταν αρκετά να πάρει η ομάδα την παρθενική της νίκη στη σεζόν. Μόλις στο πρώτο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με τον Αργεντινό Εμιλιάνο Ινσούα να ισοφαρίζει πριν φύγει το ημίχρονο.

Στη συνέχεια και στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόονου ανέλαβε δράση ο Μάριο Γκόμεζ που πέτυχε δύο γκολ σε 8 λεπτά. Στο 48′ έδωσε προβάδισμα στη Στουγκάρδη, όμως ο Γκόντορφ απάντησε για τη Φράιμπουργκ γράφοντας το 2-2. Ο 33χρονος Γερμανός επιθετικός έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους γράφοντας το 2-3.

Η Φράιμπουργκ είχε όμως και πάλι την απάντηση με τον Βάλντσμιντ να σκοράρει στο 81ο λεπτό διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Ο νεαρός επιθετικός είχε περάσει αλλαγή στο 68ο λεπτό και βρήκε δίχτυα μετά από 13 λεπτά στον αγωνιστικό χώρο.

Με 10 παίκτες τελείωσε τον αγώνα η Φράιμπουργκ καθώς αποβλήθηκε ο Στέντζελ στο 83ο λεπτό.