Παρί Σεν Ζερμέν-Μίλαν 3-0: Το έκανε… περίπατο με σύνθημα από Εμπαπέ (hls)

Σπουδαία νίκη για την Παρί Σεν Ζερμέν που ήταν καλύτερη από τη Μίλαν

Το παιχνίδι εξελίχθηκε, ειδικά με τη διαφορά των δύο ομάδων στο δεύτερο ημίχρονο, σε παράσταση για έναν ρόλο καθώς η Παρί Σεν Ζερμέν όσο περνούσε η ώρα ήταν εμφανώς ανώτερη της Μίλαν.

Με τον Εμπαπέ να δίνει το σύνθημα με ένα υπέροχο γκολ στο 32’, η Παρί έφτασε στη νίκη απέναντι σε μια Μίλαν που ήταν ακίνδυνη επιθετικά και δεν σκόραρε μετά από τρία παιχνίδια στο Champions League που είχε πετύχει γκολ.

Το 1-0 έγινε στο 32’ με καταπληκτική προσπάθεια από τον Εμπαπέ. Το 1-0 ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στο β’ μέρος ήρθε ένα γρήγορο γκολ από τον Κόλο Μουανί που έκανε το 2-0 στο 53’ με πλασέ από κοντινή απόσταση κι ενώ λίγο πριν, ο Ζιρού είχε χάσει τη μεγαλύτερη ευκαιρία στο παιχνίδι για τη Μίλαν.

Στο 89’ ο Λι έκανε το 3-0 πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ με τη γαλλική ομάδα.

Οι νικητές είχαν κι άλλες ευκαιρίες να πετύχουν περισσότερα γκολ και -μεταξύ άλλων- είχαν και δοκάρι με τον Εμπαπέ.