Χόλσταϊν Κίελ-Αννόβερο 3-0: Πιάστε την! (highights)

Η Χολστάιν Κίελ πέτυχε την πέμπτη της συνεχόμενη νίκη και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας στην Bundesliga 2.

Το Αννόβερο μπήκε στο ματς με διάθεση να κρατήσει τη μπάλα και να παλέψει για το διπλό που θα την έφερνε και πάλι κοντά στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας. Ωστόσο η Χολστάιν Κίελ είναι σε εξαιρετική φόρμα και κατάφερε να πετύχει την 5η της διαδοχική νίκη που την συντηρεί στην κορυφή της βαθμολογίας.

Όλα έγιναν μέσα σε ένα δίλεπτο blackout των φιλοξενούμενων το οποίο εμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι. Πρώτο στο 26′ με ένα πολύ ωραίο γκολ του Μπέκερ από ασίστ του Πόρατ από ατα αριστερά και δευτερόλεπτα μετά τη σέντρα, το 2-0 του Αρπ από ασίστ του Χόλτμπι. Το 3-0 έγινε και πάλι από τον Αρπ πριν βγει το ημίχρονο με τον Αρπ να τελειώνει μια υπέροχη επίθεση και ασίστ του Μπέκερ.

Όλα έδειχναν ότι το ματς τελείωσε στο ημίχρονο, αλλά οριστικά τελείωσε στην αποβολή του Κρίστιανσεν στο 66′ με δεύτερη κίτρινη όταν το Αννόβερο έχασε κάθε ελπίδα. Έτσι το ματς τελείωσε με την Χολστάιν Κίελ να νικά για 5η σερί αγωνιστική και το Αννόβερο να μην νική για 5η σερί αγωνιστική.