Νυρεμβέργη – Αμβούργο 0-2: «Ανεβαίνει» με Γκλάτσελ (hls)

Το Αμβούργο χρειάστηκε ένα γκολ του Βούσκοβιτς στο πρώτο ημίχρονο για να ανοίξει την άμυνα της Νυρεμβέργης, με τον Γκλάτσελ να κλειδώνει το διπλό στις καθυστερήσεις.

Το Αμβούργο επέστρεψε στις νίκες και σκαρφάλωσε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας μετά από έξι αγωνιστικές.

Tα στιγμιότυπα του αγώνα

Η ομάδα του Βάλτερ μόλις στην δεύτερη φάση που έβγαλε στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με το δυνατό βολέ του Βούσκοβιτς μέσα από την περιοχή (0-1, 37ο λεπτό). Η Νυρεμβέργη είχε δύο καλές στιγμές για να ισοφαρίσει στο δεύτερο ημίχρονο με τον Ντάφερνερ να μην μπορεί να σκοράρει και στις καθυστερήσεις ο Ρόμπερτ Γκλάτσελ μετά την ασίστ του Κίτελ καθάρισε το ματς (90+’, 0-2). Τέταρτο γκολ σε έξι ματς για τον Γερμανό επιθετικό.