Λύγισαν στο Πόρτλαντ τα «ελάφια» (photo)

Οι Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς επικράτησαν εύκολα των Μιλγουόκι Μπακς με 118-103, σε ένα ματς, όπου ο Γιάννης Αντετοκούνμπο άγγιξε το double double.

Οι Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς επικράτησαν εύκολα των Μιλγουόκι Μπακς με 118-103, σε ένα ματς, όπου ο Γιάννης Αντετοκούνμπο άγγιξε το double double. Ο διεθνής Έλληνας παίκτης είχε 23 πόντους και εννέα ριμπάουντ, σε 37 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, είχε έξι ασίστ, αλλά και ισάριθμα λάθη. Ο Κρις Μίντλετον είχε 22 πόντους, ενώ ο Μπρουκ Λόπες είχε επίσης 22 πόντους.

Από την άλλη πλευρά, ο Σι Τζέι Μακ Κόλουμ είχε 40 πόντους σε 35 λεπτά συμμετοχής. Ο Έβαν Τέρνερ είχε 16 πόντους, ενώ στους 13 σταμάτησε ο Ντάμιαν Λίλαρντ. Αυτή ήταν η όγδοη νίκη των Μπλέιζερς σε έντεκα αναμετρήσεις στην κανονική περίοδο, ενώ τα «ελάφια» γνώρισαν τη δεύτερη ήττα τους σε δέκα αναμετρήσεις.

Οι πόντοι:

Μπλέιζερς: Λέιμαν 10, Αμινού 8, Νούρκιτς 12, Μακ Κόλουμ 40, Λίλαρντ 13, Λέοναρντ 6, Τέρνερ 16, Στάουσκας 2, Κάρι 2, Κόλινς 9

Μπακς: Μίντλετον 22, Αντετοκούνμπο 23, Λόπες 22, Μπρόγκντον 4, Μπλέντσο 5, Ιλιασόβα 5, Ντι Βιντσέντσο 6, Χένσον 6, Σνελ 8, Κόναγκτον 2