Έπεσαν σε τοίχο οι “πολεμιστές”

Ο Τζον Γουόλ πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και οδήγησε τους Γουάσινγκτον Γουίζαρντς στη νίκη 112-108 επί των Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς.

Ο Τζον Γουόλ πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και οδήγησε τους Γουάσινγκτον Γουίζαρντς στη νίκη 112-108 επί των Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς. Ο παίκτης των γηπεδούχων τελείωσε την αναμέτρηση με δώδεκα πόντους και 19 ασίστ, σε 39,32 λεπτά συμμετοχής. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Μπιλ με 25 πόντους, ενώ στους 22 σταμάτησε ο Μόρις. Από την άλλη πλευρά, ο Στεφ Κάρι είχε 25 πόντους.

Οι “πολεμιστές” αναγκάστηκαν να αγωνιστούν χωρίς τον Κέβιν Ντουράντ από το 2ο λεπτό, καθώς ο Αμερικανός παίκτης τραυματίστηκε στο αριστερό του γόνατο. Αυτή ήταν η 36η εφετινή νίκη των “μάγων”, σε σύνολο 59 αναμετρήσεων, ενώ οι “πολεμιστές” γνώρισαν την δέκατη εφετινή τους ήττα, σε σύνολο 60 αναμετρήσεων.

Οι πόντοι:

Γουίζαρντς: Πόρτερ 14, Μόρις 22, Γκόρτατ 12, Μπιλ 25, Γουόλ 12, Μαχίμνι 6, Μπογκντάνοβιτς 16, Ούμπρε 5

Γουόριορς: Γκριν 14, Πατσούλια 12, Τόμπσον 16, Κάρι 25, Μακ Κάου 8, Μακ Γκι 2, Ιγκουοντάλα 4, Λίβινγκστον 14, Μακ Άντο 4, Κλαρκ 2, Γουέστ 7