Καλές εμφανίσεις για Κουφό και Παπαγιάννη

Οι Κώστας Κουφός και Γιώργος Παπαγιάννης πραγματοποίησαν καλές εμφανίσεις στην ήττα 118-102 των Σακραμέντο Κινγκς από τους Σαν Αντόνιο Σπερς, εκτός έδρας.

Οι Κώστας Κουφός και Γιώργος Παπαγιάννης πραγματοποίησαν καλές εμφανίσεις στην ήττα 118-102 των Σακραμέντο Κινγκς από τους Σαν Αντόνιο Σπερς, εκτός έδρας. Ο πρώτος είχε πέντε πόντους και πέντε ριμπάουντ, σε 15,01 λεπτά συμμετοχής, ενώ ο δεύτερος είχε έξι πόντους, δέκα ριμπάουντ, ένα κλέψιμο και ένα κόψιμο σε 24,12 λεπτά συμμετοχής. Πρώτοι σκόρερ για την ομάδα τους ήταν οι Χιλντ και Κόλεϊ Στέιν με 18 πόντους. Από την πλευρά των νικητών, ο Πάου Γκασόλ τελείωσε την αναμέτρηση με 22 πόντους. Αυτή ήταν η 53η εφετινή νίκη των «σπιρουνιών» σε 69 αγώνες, ενώ οι «βασιλιάδες» γνώρισαν την 43 εφετινής τους ήττα 70 ματς.

Οι πόντοι:

Σπερς: Λέοναρντ 12, Άλντριτς 18, Μπέρτανς 2, Γκριν 5, Πάρκερ 16, Λι 11, Μάιλς 10, Σίμονς 10, Γκασόλ 22, Άντερσον 3, Φορμπς 1, Ντέντμον 6, Άντονι 2

Κινγκς: Τεμπλ 15, Κόλεϊ Στέιν 18, Κουφός 5, Χιλντ 18, Κόλισον 2, Γκάλογουεϊ 8, Λάμπισιρ 14, Παπαγιάννης 6, Τόλιβερ 9, Λόουσον 7