Πίστονς-Ουίζαρντς 107-126: Πήραν το ντέρμπι των ουραγών (video)

Οι Ουάσινγκτον Ουίζαρντς μετέτρεψαν την αναμέτρηση με τους Ντιτρόιτ Πίστονς σε παράταση για ένα ρόλο, επικρατώντας με 126-107.

Κορυφαίος των φιλοξενούμενων ήταν ο Κάιλ Κούζμα, ο οποίος έκανε double double με 32 πόντους και δώδεκα ριμπάουντ σε 34:55 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, ο Κούζμα είχε οκτώ πόντους και ένα λάθος. Από 16 πόντους είχαν Ντένι Αβντίγια και Ντανίλο Γκαλινάρι. Από την άλλη πλευρά, ο Κέιντ Κάνιγχαμ είχε 26 πόντους και ήταν ο κορυφαίος των γηπεδούχων. Στους 16 πόντους ο Οσάρ Τόμπσον και στους 15 ο Τζέιντεν Άιβεϊ. Αυτή ήταν η τρίτη φετινή νίκη των «μάγων» σε 17 ματς, ενώ τα «πιστόνια» γνώρισαν την 15η φετινή τους ήττα, επίσης σε 17 ματς. Δείτε τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης στο παρακάτω βίντεο.

Οι πόντοι:

Πίστονς: Τόμπσον 16, Στιούαρτ 7, Ντούρεν 12, Άιβει 15, Κάνιγχαμ 26, Λάιβερς 8, Σάσερ 7, Μπαρκς 8, Γουάισμαν 8

Ουίζαρντς: Αβντίγια 16, Κούζμα 32, Γκάφορντ 10, Πουλ 10, Τζόουνς 12, Κίσπερτ 8, Κουλιμπαλί 5, Γκαλινάρι 16, Σάμετ 12, Ντέιβις 2, Ομορούγι 3