Ρόκετς-Κλίπερς 122-115: Έκαναν την έκπληξη οι “ρουκέτες”

Οι Χιούστον Ρόκετς νίκησαν 122-115 τους Λος Άντζελες Κλίπερς εντός έδρας, στη μεγαλύτερη έκπληξη της βραδιάς.

Κορυφαίος για τους γηπεδούχους ήταν ο Κέλι Όλινικ, ο οποίος σημείωσε double double με 20 πόντους και έντεκα ασίστ. Στους 20 πόντους και ο Τέιτ, ενώ από 17 πόντους σημείωσαν οι Τόμας και Λαμπ.

Από την πλευρά των φιλοξενούμενων, οι οποίοι αγωνίστηκαν χωρίς του Λέοναρντ και Τζορτζ, πρώτος σκόρερ ήταν ο Λουκ Κέναρντ με 23 πόντους. Ο Τζέι Σκραμπ τον ακολούθησε με 17 πόντους, ενώ 15 πόντους σημείωσε ο Σερζ Ιμπάκα. Αυτή ήταν η 17η φετινή νίκη των “ρουκετών” σε 71 ματς στην κανονική περίοδο, ενώ οι Κλίπερς γνώρισαν την 24η φετινή τους ήττα, επίσης σε71 ματς στην κανονική περίοδο.

Οι πόντοι:

Ρόκετς: Τέιτ 20, Μάρτιν 13, Όλινικ 20, Τόμας 17, Όγκουστιν 13, Μπρουκς 15, Λαμπ 17, Όλιβερ 3, Ρέινολντς 4

Κλίπερς: Κέναρντ 23, Μόρις 7, Ζούμπατς 3, Σκραμπ 17, Ρόντο 9, Ιμπάκα 15, Κάζινς 13, Μπατούμ 5, Φέρελ 13, Οτούρου 4