Νικς-Λέικερς 111-96: Σπουδαία νίκη για τους Νεοϋορκέζους

Οι Νιου Γιορκ Νικς κατάφεραν να πάρουν τη νίκη 111-96 επί των Λος Άντζελες Λέικερς, με κορυφαίο παίκτη τον Τζούλιους Ραντλ.

Ο Αμερικανός παίκτης σημείωσε double double με 34 πόντους και δέκα ριμπάουντ, σε 38,38 λεπτά συμμετοχής. Στους 20 πόντους ο Έλφριντ Πέιτον για τους γηπεδούχους, ενώ ο Ντέρικ Ρόουζ σημείωσε 14.

Από την άλλη πλευρά, Ντένις Σρέντερ σημείωσε 21 πόντους για τους φιλοξενούμενους, ενώ ο Μακρίφ Μόρις σημείωσε 17 πόντους. Στους 14 πόντους ο Κάιλ Κούζμα. Αυτή ήταν η 28η εφετινή νίκη των Νικς σε 55 ματς, ενώ οι “λιμνάνθρωποι” γνώρισαν την 21η εφετινή τους ήττα, σε 54 ματς στην κανονική περίοδο.

Οι πόντοι:

Νικς: Μπούλοκ 12, Ραντλ 34, Νοέλ 6, Μπάρετ 7, Πέιτον 20, Ρόουζ 14, Μπαρκς 2, Γκίμπσον 8, Τόπιν 3, Κουίκλεϊ 5

Λέικερς: Κούζμα 14, Μόρις 17, Ντράμοντ 3, Κάλντγουελ Πόουπ 12, Σρέντερ 21, Μάθιους 2, Χόρτον Τάκερ 10, Καρούσο 4, Μακ Λέμορ 8, Γκασόλ 3, Κάκοκ 2